Savanorystė

Savanorystė

Ilzenbergo dvaras inicijuoja ir vysto visuomeninius projektus, tarp jų ir Ilzenbergo dvare bei čia veikiančiame natūralios žemdirbystės ūkyje.

Ilgus dešimtmečius nykusi dvarvietė dabar yra atstatyta ir prikelta naujam gyvenimui – čia įrengtas parkas, įkurtas bendruomenės palaikomas ūkis.

Parkui reikia nuolatinės priežiūrosIlzenbergo dvaras itin rūpinasi XVIII amžiuje įkurtu ir valstybės globojamu Ilzenbergo dvaro parku, poilsio zonos prie Ilgio ežero kūrimu. Siekiama, kad šios erdvės tarnautų visuomenei, o visuomenė prisidėtų prie naujos ir patrauklios Ilzenbergo dvarvietės sukūrimo.

Ilzenbergo dvarvietė nėra įprastas lankytinas objektas, nes čia veikia ūkis, čia laikomi gyvuliai, dirba technika. Ūkyje dirbantys žmonės negali skirti pakankamai laiko svečiams priimti, juos pavedžioti po parką, ūkį, papasakoti apie dvaro istoriją, biodinaminio ūkio išskirtinumą.

Todėl tam tikslui ieškomi savanoriai, kurie kurtų bendravimo su visuomene tradicijas, padėtų tvarkyti parką ir paverstų jį išskirtiniu traukos centru, prisidėtų prie netradicinio ūkio kūrimo.

Savanoriai Ilzenbergo dvare įgytų projektų kūrimo ir valdymo patirties, daug bendrautų su visuomene, sužinotų parko želdinimo ir priežiūros pagrindus, jiems būtų suteikta galimybė rūpintis ūkyje esančių gyvūnų gerove. 

Ilzenbergo dvaras nuolat ieško savanorių. Galimi darbai savanoriams:

 1. Pagalba parke:
  1. Prižiūrint ir  tvarkant parką;
  2. Genint ir tvarkant medžius;
  3. Parko apipavidalinimas: medžių aprašymas, pavadinimų takams suteikimas, suolelių ir kitų vietų legendų sukūrimas, parko skaitmenizavimas;
  4. Interneto puslapio sukūrimas.
 2. Žemių pritaikymas biodinaminiam ūkininkavimui: genėjimas, želdinimas
 3. Ekskursijų po Ilzenbergo parką (dvarvietę) vedimas.
 4. Pagalba parengiant ir vykdant Edukacinę programą-ekskursiją  moksleivių grupėms apie natūralios žemdirbystės ūkį.
 5. Filmo apie natūralios žemdirbystės ūkį sukūrimas.
 6. Pagalba užtikrinant gyvūnų gerovę.

Kiekvienam savanoriui/-ei veikla bus suteikiama tik ir tiktai pagal jų galimybes.

Jūsų vardas, pavardė
El. paštas:
Telefonas:
Jūsų komentaras:
Kokio darbo galėtumėte imtis?
Įveskite simbolį iš paveiksliuko

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd