10 svarbiausių harmonijoje su gamta dirbančio ūkio “Ilzenbergas” privalumų

10 svarbiausių harmonijoje su gamta dirbančio ūkio “Ilzenbergas” privalumų

  • Ilzenbergo dvaro harmonijoje su gamta dirbančio ūkio žemės neužterštos herbicidais, insekticidais, fungicidais ir kitais pesticidais, o Ilzenbergo dvaro ūkyje pagamintas maistas - nesugadintas saldikliais, stiprikliais ir kitomis cheminėmis medžiagomis. Ilzenbergo ūkyje naudojamos tik natūralios, biologinės kilmės medžiagos. O juk tradiciniame neekologiškame ūkyje leidžiama naudoti net virš 300 rūšių pesticidų, todėl jų kenksmingų likučių dažnai randama praktiškai visuose įprastiniuose maisto produktuose. Įprastinėje maisto pramonėje naudojama dar ir virš 400 maisto priedų, kai Ilzenbergo ūkio maisto produktų gamyboje leidžiama naudoti tik natūraliai gamtoje randamas medžiagas-priedus (taip vadinamus: žmogaus sveikatai nekenksmingus ir gamtai draugiškus, bet technologiškai būtinus priedus).

  • Ilzenbergo dvaro harmonijoje su gamta dirbančio ūkio maisto gamybos normatyvai neleidžia naudoti jokių antibiotikų, hormonų, genetiškai modifikuotų organizmų, jų produktų ar jų sudėtinių dalių, ir mes jų nenaudojame.

  • Ilzenbergo dvaro harmonijoje su gamta dirbančio ūkio produktai yra stipresni energetiškai, nes gaminami 500 metų iš kartos į kartą kurtoje dvarvietėje, gaminami laikantis krašto tradicijų ir gamtos ritmo, su meile ir atsidavimu.

  • Ilzenbergo dvaro harmonijoje su gamta dirbančio ūkio produktai yra sveiki ir puikaus, švelnaus, natūralaus skonio. Mūsų išauginti produktai skiriasi ir savo sudėtyje turimomis maisto medžiagomis: turi daugiau vitaminų, svarbių mineralinių medžiagų, tokių kaip kalcis, magnis, geležis, chromas bei antioksidantų, veikiančių prieš vėžį, įvairesnių angliavandenių ir baltymų. Ilgą laiką veikiami prasto maisto su stipriais priedais (saldikliais, skonio stiprikliais, įvairiais padažais) mūsų receptoriai atpranta atskirti gerą maistą nuo prasto. Tačiau organizmas tą skirtumą jaučia ir po tam tikro laiko „praneša“ mums ligomis. Ilgiau pavalgę vien tik produktų iš mūsų, Ilzenbergo dvaro harmonijoje su gamta dirbančio ūkio, pajusite, kad net jų skonis ir kvapas yra turtingesnis, bet netoks stiprus.

ilzenbergo biodinaminis ukis 5

  • Biodinamiškai, ekologiškai ir/ar pagal gamtos žemdirbystės principus ūkininkaudami, mes saugome gamtą ir aplinką, mažiname gamtos užterštumą, palaikome biologinę įvairovę, nealiname  dirvožemio, esame draugiški aplinkoje esantiems augalams, vabzdžiams ir gyvūnams, skleidžiame mažiau anglies dvideginio, mažiau teršiame vandenis ir paliekame mažiau šiukšlių. Naudojame mažiausiai teršiančias pakuotes, organizuojame gamybą maksimaliai išnaudodami vietinius išteklius.

  • Mes, puoselėdami natūralaus ūkininkavimo tradicijas (biodinaminio, ekologinio ir/ar gamtinės žemdirbystės), ypatingą dėmesį skiriame ūkinių gyvūnų gerovei, auginame juos kuo natūralesnėmis, jų prigimtinius poreikius tenkinančiomis sąlygomis.

  • Ūkininkaujame atstatydami žemės derlingumą: tai darome naudodami tik ekologišką kompostą ir tik natūralias - organines - trąšas, bei ypač atsakingai laikomės sėjomainos reikalavimų, pagal kuriuos augalai laukuose „juda“, t.y. į tą patį lauką tos pačios rūšies augalai sugrįžta ne dažniau kaip kas ketveri metai. Taip pat kiekvienai daržovių rūšiai parenkamas geriausiai tinkamas „kaimynas“. Praktikuojant tokius ūkininkavimo būdus dirva nėra alinama, daržovės geriau apsaugotos nuo piktžolių, ligų ir kenkėjų.

  • Biodinaminio, ekologinio ir/ar kitokios gamtinės žemdirbystės ūkio sertifikavimo procedūros yra brangios, ilgos, sudėtingos. Todėl mūsų ūkis griežtai laikosi nustatytų standartų ir įgyto statuso.

  • Ūkininkavimas harmonijoje su gamta (biodinaminis, ekologinis ir/ar gamtinės žemdirbystės) nesukuria visuomenei paslėptų papildomų išlaidų: pvz., mokesčių mokėtojai nuolat moka už cheminių medžiagų pašalinimą iš geriamojo vandens, o juk vanduo užteršiamas daugiausiai paties žmogaus, dėl chemizuotuose ūkiuose naudojamų pesticidų ir mineralinių trąšų.

  • Harmonijoje su gamta dirbančio ūkio „Ilzenbergas“ propaguojamas sveikas ir aktyvus gyvenimo būdas yra naudingas visuomenei ir kuria prasmingą gyvenimą dirbantiesiems ūkyje.

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!