Biodinaminio ir ekologinio ūkio skirtumai

Biodinaminio ir ekologinio ūkio skirtumai

Biodinaminis ūkis, tai ne tik auginimas, bet ir filosofija. Biodinaminės žemdirbystės įkvėpėjas ir pradininkas buvo austrų filosofas, antroposofijos įkūrėjas, R. Štaineris (R. Steiner), 1924 m. paskelbęs knygą „Humanitariniai klestinčio žemės ūkio pagrindai“. Jo filosofija sako, kad žemdirbystę reikia vystyti atsižvelgiant ne tik į gamtinius (žemiškus), bet ir į kosminius ritmus, nes visa, kas gyva, yra gerai suderinta visuma, glaudžiai susieta ir su kosmosu.

ilzenbergo biodinaminis ukis 4Ūkio produkcijos valgytojai aktyviai domisi auginimo bei platinimo procesuose, propoguoja sveiką gyvenimo būdą. Ūkis platina savo naujienlaiškius, receptus, organizuoja apsilankymus ūkyje ir pan. Artimo augintojo ir valgytojo ryšio privalumai yra ypatingas produkcijos šviežumas, kokybė, aplinką tausojančios žemdirbystės plėtra, žinių, kaip ir iš kur atsiranda tikras maistas sklaida.

Biodinaminiame ūkyje nenaudojami jokie cheminiai preparatai, o ekologiniame leidžiama naudoti kai kuriuos purškalus. Žemė duoda gyvybę, o ne trąšos. Šiam tikslui biodinaminiame ūkyje naudojami aštuoni natūralūs preparatai: dvejus metus pūdytas galvijų mėšlas, kvarcinis smėlis ir šešios vaistažolės – ramunėlės, kraujažolės, dilgelės, ąžuolo žievė, valerijonai ir kiaulpienės. Jie suteikia dirvai ir joje augantiems augalams naujų jėgų – „dinamikos“. Toks ūkininkavimas užtikrina, kad maistui naudojami produktai bus tokie, kokie jie būdavo per tūkstančius metų žmonijos egzistavimą. Aišku, tuo pačiu turime suvokti, kad tokiame ūkyje darbo našumas yra kartais mažesnis nei įprastiniuose ūkiuose, atitinkamai ir maisto produktų savikaina- kartais didesnė nei įprastiniuose (pramoniniuose) ūkiuose užaugintų produktų savikaina.

Ekologiniame ūkyje galima naudoti nitratus perdirbant mėsą, kad ji neprarastų spalvos ir geriau laikytųsi. Tuo tarpu biodinaminiame ūkyje naudojami tik natūralūs priedai tokie, kaip druska, svogūnai, pienas ir pan.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd