Kaip tapti nariu (valgytoju)?

Kaip tapti nariu (valgytoju)?

Jau 2014-tais metais pasiūlėme prisijungti prie “Ilzenbergas” bendruomenės palaikomo ūkio. Harmonijoje su gamta dirbantis „Ilzenbergo“ ūkis – vienintelis ūkis Lietuvoje, įsikūręs tokioje gamtiškai unikalioje, istoriškai ir energetiškai turtingoje dvaro vietoje. Įprastai ekonominis ūkininkavimo pagrindas – valgytojų dalinimasis su ūkiu derlingumo rizika: valgytojas moka iš anksto suplanuotą kainą. Kaina yra paskaičiuojama pagal kaštus, o tai reiškia pagal suplanuotą, o ne pagal faktinę produkcijos apimtį, nes metų eigoje gamta gali iškrėsti visokių išdaigų, kas sumažintų derlių (kruša, sausra, gyvulių ligos).

Ūkio gėrybių krepšelis

Biodinaminis ūkininkavimo būdas užtikrina stiprius, bei kokybiškai visai kitokius gamintojo (ūkio) – valgytojo ryšius. Jie grindžiami biodinaminio ūkininkavimo filosofijos supratimu ir pasitikėjimu: ūkis nesiekia vienadienės (t.t. vienametės) naudos. Ūkio tiksas – biodinamiško mąstymo bendruomenė, kartu su valgytoju ir gamintoju.

Lietuvoje tokio pasitikėjimo praktika dar nėra pilnai įgyvendinama, todėl valgytojai moka už faktinį pristatomų gėrybių kiekį ir gauna ūkio išauginto derliaus dalį: sezono metu visa kas šviežia, nesezono metu – visa kas nuo senovės būdavo valgoma Lietuvoje nesezono metu.

Mūsų, harmonijoje su gamta dirbančio, ūkio valgytojai – žmonės, kurie supranta biodinamiško produkto natūralumo tinkamumą žmogui. Supranta ir tai, kad našumas tokiame ūkyje kartais mažesnis nei įprastuose ar ekologiškuose ūkiuos, nes čia nenaudojama jokios chemijos. O atitinkamai ir kaina yra didesnė.

Mes esame gamintojai, ne pardavėjai. Todėl mes neskaičiuojame antkainių, o skaičiuojama tik gamybos savikainą: gamybos priemonių atsipirkimą, dirbančių žmonių atlyginimą atitinakntį Lietuvos vidurkį, energijos kaštus ir transportą, kitas minimalias ūkio išlaikymo tipines sąnaudas. Todėl mes neduodame nei nuolaidų, nei prašome virškainių: Jūs visada galėsite asmeniškai susipažinti su mūsų gamybos kaštais.


Prieš kiekvieną sezoną ūkis suderina su valgytojais, kaip dažnai ir kur bus pristatomas (atsiimamas) gėrybių krepšelis (vieta, tara, laikas);

Norėdami gauti mūsų prekių krepšelį, turite užsiregistruoti internetinėje sistemoje http://ilzenbergas.lt/krepselis/ . Užsiregistravę, skiltyje „artimiausi krepšeliai" matysite „Šios (arba kitos) savaitės krepšelis". Galite susidėti į krepšelį norimas prekes (stulpelyje „Pageidaujamas kiekis" reikia vesti kiekius tik tom prekėm, kurias norėsite imti).

Suvedę visus norimus produktų kiekius, būtinai apačioje turėsite paspausti „išsaugoti". Tuomet Jūsų krepšelis jau bus užsakytas ir pristatytas krepšelyje nurodytą savaitės dieną.

Toliau jūsų dėmesiui pateikiame bendruomenės palaikomo harmonijoje su gamta dirbančio ūkio “Ilzenbergas” tapimo valgytoju pagrindines nuostatas:

  1. Produktų krepšelio kaina priklauso nuo pasirinktų produktų ir jų kiekio. Siūlome tik tai, ką davė gamta mums įdėjus visas pastangas, tik tai – kas užaugo, o Jūs užsakote tik tai, ką išsirenkate iš siūlomo savaitės produktų sąrašo.
  2. Gėrybių krepšeliai pristatomi sutartą dieną ir valandą į sutartą vietą Vilniuje arba Kaune.  Taip pat krepšelis gali būti pristatytas iki pat jūsų namų durų už papildomą mokestį iš anksto suderintu laiku.
  3. Ūkis savo nariams duoną, daržoves, vaisius, kiaušinius, mėsą ir kitus produktus tiekia visus metus, patiekdamas pagal lauke užaugusių ir subrendusių daržovių sezoniškumą. Todėl žiemos periodu krepšelis yra mažiau įvairus, nes tiekiami tik saugomi produktai. O vasarą krepšelis – daug įvairesnis.
  4. Krepšelio (dėžutės) turinį sudaro nuo 4 iki 50 rūšių produktų. Prasidėjus derliui valgytojas gauna savaitės sezoninių daržovių ir vaisių , taip pat kartais prieskonines žoleles, skintas gėles, medaus, kiaušinius, pieno ir mėsos produktus, gyvos žuvies, duonos prekių sąrašą.
  5. Kiekvienais metais valgytojas visada turės galimybę įprastinių produktų užsisakyti didesnį kiekį. Šių produktų sąrašas priklauso tik nuo derliaus gerumo ir suplanuoto visiems metams poreikio, nes auginama tik tiek, kiek planuojama kad valgytojams reikės.

Aubrakų banda ganyklojeTuo pačiu norime padėkoti bendrovei “Ilzenbergo dvaras” už tai, kad sukūrė ne tik idealias sąlygas biodinaminiam ūkinikavimui, tačiau ir ženkliai prisideda prie biodinaminio ūkininkavimo tradicijų išauginimo Lietuvoje iki geriausių Europoje pavyzdžių.

UAB “Ilzenbergo dvaro” dėka mūsų produkcija tapo ženkliai pigesnė ir prieinamesnė Jums.

Our website is protected by DMC Firewall!