Ilzenbergo dvaras – Europos mastu pripažintas lankytinas objektas

Ilzenbergo dvaras – Europos mastu pripažintas lankytinas objektas

Kiekvienais metais Europos Komisija (EK) skelbia vis kitą temą patraukliausiai vietovei išrinkti; šįmet tai buvo „kultūrinis turizmas“. Daugiausiai EK kuruojamos iniciatyvos EDEN (angl. European Destinations Of Excellence) nominacijų pelnė Lietuvos kultūros židiniai – dvarai.

Š.m. gruodžio 6 d. „Patraukliausios kultūrinio turizmo traukos vietovės – EDEN 2017“ apdovanojimų ceremonijoje pusės tūkstantmečio istoriją menantis, legendomis apipintas Ilzenbergo dvaras buvo nominuotas trečiąja vieta.

„Mums šis laimėjimas – įrodymas, kad per pastaruosius penkerius metus sėkmingai atgaivinome autentika alsuojančią dvarvietę ir ūkį. Atvykusius žavi tarp dviejų ežerų įsispraudęs, 15 ha užimantis natūralaus landšafto dvaro parkas su Lietuvos nepriklausomybės 100-iui skirtomis skulptūromis. Taip pat – galimybė susipažinti su ūkiniams dvarams būdinga kultūra, veikla bei tradicijomis“, – nominacija džiaugėsi Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.

Prikelta iš griuvėsių pasienio dvarvietė tampa turistų iš Lietuvos ir Latvijos traukos objektu: vien 2017 m. joje apsilankė per 12 tūkst. lankytojų, siekiančių pasigrožėti autentiškais senovinio dvaro statiniais, pamatyti laisvai besiganančius galvijus, paragauti vietoje užaugintų ir pagamintų maisto produktų. 2017 m. rugsėjo 3 d. dvarui buvo įteiktas Kultūros paveldo departamento ir Lietuvos nekilnojamo turto plėtros asociacijos  autentiškumo sertifikatas Nr. 2. Nors Ilzenbergo dvaras yra privatus, tačiau svetingai priimantis visus, norinčius pažinti bajoriškos kultūros atspindžius; kviesdamas ne tik grožėtis, bet ir pajusti čia vykusį gyvenimą, išmėginti dvariškas paslaugas ir pramogas: pernakvoti Amatų name, išsimaudyti didžiausioje Lietuvoje dvaro pirtyje, pažvejoti Ilgio ežere.

Susipažinti su Ilzenbergo dvaru ir ūkiu, rūmais, sužinoti istoriją bei išgirsti legendas galima visus metus, užsisakius ekskursiją ir ūkio produktų degustaciją (užsisakyti prieš 3 d.d.).


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd