Inžinierius N.N.Fuchsas

Inžinierius N.N.Fuchsas

1863-1896 m. Ilzenbergo dvarą valdė N.N.Fuchsas. Jis perstatė Ilzenbergo dvaro rūmus, kurie iš esmės nepakeisti tokie išliko iki mūsų dienų. Apie naująjį Ilzenbergo dvaro savininką vokiečių inžinierių N.N.Fuchsas žinių yra palikęs rašytojas G.Isokas. Jis užrašė vietinių žmonių pasakojimus apie Ilzenbergą. Pagal legendą Ilzenbergo dvarą XIX a. perstatė vokiečių kilmės carinės Rusijos inžinierius, tiesęs šiame regione geležinkelį.

Muižas fotogrāfija (1934. gads - 1937. gads)Inžinierius nusipirkęs šioje vietoje žemės, pastatęs joje rūmus ir pavadinęs sodybą žmonos Ilzės garbei Ilzenbergu1. Kaip galime suprasti, legendoje persipynė teisybė su pramanais. Naujasis savininkas N.Fuchsas tikrai buvo vokiečių kilmės carinės Rusijos geležinkelio inžinierius. Tačiau, kaip ir minima aukščiau, Ilzenbergo dvaro pavadinimas žinomas jau XVI amžiuje.

Nėra išlikę žinių, koks buvo Fuchso žmonos vardas. Galbūt, Ilzė ar Elza. Tai savo ruožtu galėjo paskatinti žmones sukurti legendą dėl Ilzenbergo dvaro pavadinimo. Nereikėtų atmesti ir versijos, kad inžinierius ieškojo tinkamos vietos apsigyventi ir jam patiko toks parduodamo dvaro pavadinimo sutapimas su jo žmonos vardu. Šių versijų kol kas patikrinti nėra galimybės.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd