Nepriklausomos Lietuvos valdžios

Nepriklausomos Lietuvos valdžios

1990 m. Lietuvai atkūrus nepriklausomybę ir ištrūkus iš Sovietų imperijos gniaužtų, prasidėjo permainos, kurios turėjo lemtingų pasekmių ir Ilzenbergo dvaro sodybos likime. 1991 sausio 30 d. Onuškio tarybinio ūkio darbuotojai nusprendė Onuškio tarybinį ūkį perregistruoti į valstybinį ūkį. Tačiau gana greit po to ūkis iširo, jo žemė buvo išdalinta ūkininkams nedideliais sklypais. Taip buvusios Ilzenbergo dvaro žemės vėl atsidūrė privačioje nuosavybėje.

img dvaras nepriklausomybes metais1992 m. spalio 22 d. Lietuvos Respublikos pramonės ir prekybos ministerijos potvarkiu Panevėžio valstybinė gamykla „Ekranas“ Ilzenbergo poilsio bazės kompleksą perduoda Panevėžio elektros tinklų valstybinei įmonei, iš kurios į privatizavimo fondą jį perima Panevėžio apskrities administracija.

Deja, kurį laiką Ilzenbergo dvaro sodyba buvo blogai prižiūrima, o pirkėjo vis nebuvo. Į dvarą įsisuko vagys, net pastatų akmenis kai kur išlupo ir išsigabeno (arklidžių ir kt.).

Kai 1998 m. Ilzenbergo dvare buvo apgyvendintas sargas, vagystės liovėsi, tačiau dvaro rūmai ir toliau stovėjo netvarkomi.

DMC Firewall is a Joomla Security extension!