Naujienos ir renginiai

Savo imunine sistema susirūpinę gyventojai susidomėjo ir natūralios žemdirbystės produktais. Ekologiškai ūkininkaujančio dvaro ūkio produkcija prekiaujantis dvaras skaičiuoja, kad praėjusios savaitės apyvarta buvo lygi viso vasario mėnesio apyvartai, o kai kurių prekių pardavimai išaugo šešeriopai. Įvedus karantiną žmonės produktus užsisako į namus. Tokią išaugusią paklausą skaičiuoja Ilzenbergo dvaro ūkis.

Išmaniosios technologijos pritaikomos vis plačiau. Nors Kultūros paso programoje daugiau nei pusantro tūkstančio ekskursijų vaikams, tačiau tokių, kokią sukūrė istorijos mokytoja iš Rokiškio rajono, beveik nėra. Interaktyvios, QR kodais paremtos edukacinės programos vaikams suteikia daug įspūdžių, skatina įsitraukimą ir savarankiškas informacijos paieškas – anot mokytojos, vaikai po ekskursijos išvyksta žibančiomis akimis.

Spalio 20 d. per Info TV kanalą  buvo parodyta jau trečioji 2019 m.  laida "Gyvenu čia" .

Laidos tema - "Rokiškio kraštas". Vaizdingame dokumentiniame reportaže išvysite ne tik nuostabius Ilzenbergo dvaro vaizdus, bet ir išgirsite pasakojimą apie dvare vykstančias vaikų vasaros stovyklas, dvaro ūkį ir jame rankomis gaminamus natūralius maisto produktus. Laidos dėka sužinosite apie kitas puikias Rokiškio krašto lankytinas vietas, tradicinius renginius.

Rugsėjo 13–14 d. vyks Ilzenbergo dvaro festivaliukas vaikams. Spektakliai vaikams – sudėtingas reikalas, todėl smagu, kad būtent tokioje erdvėje, tokioje vietoje rengiamas festivalis. Apie tai Nida ŠULCIENĖ pakalbino šio projekto vadovą Audronį IMBRASĄ.

3D technologijomis šiais laikais perkelti į virtualią erdvę galima beveik viską. Jos plačiai naudojamos žaidimų ir virtualios realybės industrijoje, kuriant įvairius prototipus, žmogaus galūnių protezus ir daugelyje kitų sričių. Trimatis skeneris šiandien pažengė tiek, kad tik nuo fantazijos priklauso, ką juo nuveiksi. Ilzenbergo dvaras šią technologiją pasikinkė istorijai įprasminti – sukūrė tikslią Stelmužės ąžuolo kamino kopiją, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Kaip ir prognozuota, į Marijono Mikutavičiaus koncertą Ilzenbergo dvare suplaukė arti 3 tūkst. jo gerbėjų. Dainininkas šėlo taip, kad abejingų jo atliekamiems koveriams nepaliko: minia iš širdies drauge plėšė gerai pažįstamus kūrinius "Trys milijonai", "Nebetyli sirgaliai", "Aš tikrai myliu Lietuvą" ir daug kitų. Žiūrovai nenorėjo paleisti nuo scenos dainininko, ilgiau nei valandą Izenbergo slėnio estradą drebinusio vokalu ir šėliojusi taip, kad jį pylė devintas prakaitas.

Vos per keletą metų iš visiškų griuvėsių prikeltas Rokiškio rajono Ilzenbergo dvaras tapo ne tik ekologiško ūkininkavimo pavyzdžiu, kultūros ir turizmo centru, bet turtėja ir gamtos retenybėmis. Tarsi įsižeidę, kad nuo šiais metais buvo išbraukti iš Lietuvos Raudonosios knygos, prie dvaro šimtamečio parko ėmė dygti didžiuliai balti grybai, kurie gali užaugti iki metro skersmens ir sverti iki 16 kilogramų, nors dažniausiai užauga iki arbūzo dydžio, teigiama pranešime spaudai.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd