Ilzenbergo dvaras laukia menininkų idėjų

Ilzenbergo dvaras laukia menininkų idėjų

Rokiškio rajono Ilzenbergo dvare kuriamas naujas skulptūrų parkas. Dvaro šeimininkai skelbia skulptūrų konkursą, kuriame kviečiami dalyvauti visi dvaro kultūra besidomintys menininkai. Ilzenbergo dvaro parkas yra privatus, tad konkursas yra finansuojamas iš privačių lėšų. Angliško stiliaus Ilzenbergo parkas yra įtrauktas į valstybės saugomų parkų registrą. Jis užima 15 ha plotą tarp dviejų ežerų. Parko teritorijoje yra trys tvenkiniai, atkurtos ir prižiūrimos alėjos bei takai.

 

Pasirinkta skulptūrų konkurso tema atspindi Ilzenbergo dvaro puoselėjamą atmosferą, kurią apibūdina trijų kultūrinių polių dermė: „Dvaras – Meilė – Harmonija“. Šia tema sukurtos skulptūros turėtų praturtinti Ilzenbergo parką ir darniai įsilieti į natūralią parko aplinką. Pirmasis būsimo skulptūrų parko eksponatas jau įrengtas. Tai – K. Dovydaičio sukurta bronzinė skulptūra „Angelų medis“. Tikimasi, jog naujos skulptūros atsiras įvairiose dvaro parko vietose ir prisidės prie dvarų kultūros atgimimo šiaurės Lietuvoje. Menininkams siūloma susipažinti su konkurso rengėjų parengtu parko planu, kuriame pažymėtos skulptūroms tinkamos vietose. Rengėjai taip pat kviečia autorius siūlyti ir kitas, jų manymu, tinkamas vietas. Iš viso parke numatoma įrengti iki 10 skulptūrų.

Konkursui pateiktus darbus vertins konkurso komisija, kurią sudaro prof. Marius Šaliamoras, architektė Vidutė Povilauskaitė ir dvaro savininkas Vaidas Barakauskas. Nustatyti trys vertinimo kriterijai: (1) skulptūros originalumas, jo atitiktis konkurso temai bei dermė su pasirinkta eksponavimo vieta Ilzenbergo dvare; (2) skulptūros meninė vertė; (3) skulptūros kainos atitiktis sąnaudoms.

Konkurso rengėjai kviečia visus dvaro kultūra besidominčius menininkus susipažinti su konkurso sąlygomis ir teikti savo pasiūlymus iki 2017 m. vasario 28 d. Pasiūlymai teikiami adresu ŽVC, 6-tas aukštas, Žirmūnų 139, Vilnius

Ilzenbergo dvaro parko skulptūrų parko tema – „Dvaras – Meilė – Harmonija“.

Konkurso sąlygos

Pasiūlyme būtina nurodyti visus toliau išvardytus duomenis kiekvienai siūlomai skulptūrai atskirai:

1. Autoriaus rekvizitai ir trumpas prisistatymas bei kitų darbų nuotraukos (pageidautina – labiausiai derančių su Ilzenbergo dvaro parkui pateikiamu projektu).

2. Aiškus  Ilzenbergo dvaro parkui siūlomos skulptūros eskizas su aprašu: numatomas detalių smulkumas, akcentai, medžiagos ir tiksli montavimo vieta parke, pagrindiniai skulptūros parametrai.

3. Autoriaus siūloma skulptūros kaina. Kaina apima kūrybos sąnaudas, gamybą ir montavimo darbus.

4. Autoriaus numatomas skulptūros įrengimo (sukūrimo, pagaminimo ir montavimo) galutinis terminas.

Pasiūlymai turi būti pateikiami iki 2017 m. vasario mėn. 28 d. 17 val. adresu: ŽVC, 6-tas aukštas, Žirmūnų 139, Vilnius.

Reikalavimai skulptūroms ir jų vertinimas

Autoriai kviečiami projektuoti savo kūrinius bet kurioje parko vietoje, pvz., ant tiltelio ar tvenkinyje. Konkurso rengėjai taip pat yra numatę keletą, jų manymu, tinkamų vietų, kurios pažymėtos pridedamame plane, tačiau autoriai gali siūlyti ir kitas vietas (žr.priedą).

Skulptūros privalo būti iš akmens, bronzos ar kitos ilgalaikės nekoroduojančios, atsparios medžiagos. Spalvinis ir montavimo sprendimas turėtų derėti su skulptūrai siūloma vieta ir aplinka.

Skulptūras vertins komisija, kurios nariai yra prof. Marius Šaliamoras, architektė Vidutė Povilauskaitė ir dvaro savininkas Vaidas Barakauskas.

Komisija skulptūras vertins tik pagal šiuos tris kriterijus: (1) originalumas (atitiktis temai „Dvaras-Meilė-Harmonija“ ir parinktai eksponavimo vietai Ilzenbergo parke); (2) meninė vertė; (3) kainos pagrįstumas sąnaudomis (ne pigiausia kaina, bet atitiktis sąnaudoms).

1-as priedas: Rekomenduojamos skulptūrų eksponavimo vietos Ilzenbergo dvaro parke.

2-as priedas: Pasiūlymai galimoms temos interpretavimo kryptims.


DMC Firewall is a Joomla Security extension!