Ilzenbergo dvaras savaitgaliais kvies į pažintinę kelionę

Ilzenbergo dvaras savaitgaliais kvies į pažintinę kelionę

Nuo pirmojo gegužės savaitgalio Rokiškio r. esantis Ilzenbergo dvaras kviečia prisiliesti prie dvariško gyvenimo būdo ir susipažinti su harmoningo ūkininkavimo išmintimi. Dviejų naujų ekskursijų dalyviai galės apsilankyti pilnai atkurtoje dvarvietėje su senaisiais ūkiniais pastatais, dvaro rūmais, išvysti laisvai besiganančius gyvulius, pamatyti gamtos paminklus.

 Iki šiol Ilzenbergo dvare vykdavo tik iš anksto užsakytos ekskursijos, skirtos didelėms žmonių grupėms. Tačiau nuo gegužės 6 d. į savaitgalio ekskursijas galės leistis ir savarankiškai keliaujantys asmenys.

  DSC4079 Small new„Į dvarą užsukusiems lankytojams pasiūlysime dvi temines ekskursijas. Pirmosios tema – „Prisilietimas prie dvariško gyvenimo“. Šią ekskursiją pasirinkę svečiai išgirs penkių šimtmečių senumo dvaro atsiradimo įstoriją, susipažins su krašto legendomis ir pasakojimais, pamatys atkurtus bei pilnai funkcionuojančius statinius, kurie buvo įprasti to meto dvaruose“, – pasakojo Ilzenbergo dvaro vietininkas Gintaras Bingelis.

Antrosios ekskursijos tema – „Pažintis su harmoningo ūkininkavimo išmintimi“. Šią ekskursiją pasirinkę lankytojai bus supažindinti su ūkine dvaro dalimi, kurioje pasakojama apie biodinaminiais principais veikiantį ūkį: ką ir kaip auginti, kaip paruošti. Dvaro svečiai taip pat išvys, kur gaminami natūralūs produktai – pavyzdžiui, kaip atrodo duonkepės krosnys ar medaus sukimo cechas.

Eidami pro išpuoselėtą, kelių kilometrų ilgio takais išvingiuotą parką, ekskursijų dalyviai galės pasigrožėti istoriniais ąžuolais, iš kurių vienas pasižymi valstybinės reikšmės gamtine verte. Atvykusius svečius pasitiks laisvai besiganantys gyvuliai: karvidėse, arklidėse esantys galvijai, aptvaruose vaikštinėjančios žąsys bei vištos, pievose mekenančios avys.

„Viena iš populiariausių atrakcijų Ilzenbergo dvare – perėjimas per legendomis apipintą Meilės tiltą, kuris veda į ežero salą, esančią prie pat Latvijos sienos“, – sakė G. Bingelis.

Teminės ekskursijos po Ilzenbergo dvarą vyks kiekvieną savaitgalį, 12 val., iki pat rugsėjo mėn. pabaigos. Naujųjų ekskursijų trukmė – apie 2 val. Kiekvienas atvykėlis sulauks ypatingo pasveikinimo, o išalkę ar ištroškę dvaro lankytojai galės pasistiprinti šalia svečių parkavimo aikštelės atsidariusioje Ilzenbergo ūkio produktų krautuvėlėje-kavinėje.

Ilzenbergo dvarą 1515 m. įkūrė Livonijos ordino riteris Berndtas von Kersenbrockas. 2003 m. dvarą įsigijo verslininkas V. Barakauskas ir šiandien tai pilnai atkurtas, vienas gražiausias dvarų Lietuvoje. Šiuo metu harmonijoje su gamta dirbantis Ilzenbergo ūkis siekia biodinaminio ūkio – statuso.


DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd